Pierwsza edycja

Galeria zdjęć































7-8 grudnia
ZAMEK TOPACZ

Opis
wydarzenia:
Dolny Śląsk. Mikrokosmos inwestycji to unikalne wydarzenie adresowane do czołowych przedstawicieli środowiska biznesowego oraz decydentów, którego inicjatorem jest Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy spotkania będą mieli okazję do dyskusji na temat przyszłości regionu oraz potencjału inwestycyjnego, jaki w nim drzemie.
- Jak skutecznie wspierać rozwój regionu?
- Czy Dolny Śląsk ma szansę stać się drugą Doliną Krzemową?
- Jak budować konkurencyjność polskiej gospodarki i tworzyć dobry klimat inwestycyjny?
- Czy położenie regionu, demografia i infrastruktura to jedyne walory inwestycyjne Dolnego Śląska?


Poznaj ekspertów świata finansów i biznesu
Podczas wydarzenia głos zabiorą czołowi przedstawiciele środowiska biznesowego, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz perspektywą dot. rozwoju Dolnego Śląska.
Filip Barański

Filip Barański
Prezes Zarządu i Założyciel KFB Acoustics
Prezes Zarządu i Założyciel KFB Acoustics
E&Y Przedsiębiorca Roku
Laureat nagrody Polskiej Rady Biznesu
Andrzej Bartos

Andrzej Bartos
Senior Partner w Innova Capital
Senior Partner w Innova Capital. 22 lata w Private Equity, 19 lat w Innova. Kluczowe Obszary: Przewodniczący Komitetu Wykonawczego, Sektor Przemysłowy. Dołączył do Innova w roku 2004 po zakończeniu współpracy z Allianz Specialized Investments, gdzie prowadził polski oddział regionalnego funduszu private equity. Wcześniej pracował w działach bankowości inwestycyjnej i rynków kapitałowych w grupie Commerzbank oraz w Polskim Banku Rozwoju. W tym okresie był zaangażowany w szereg transakcji typu IPO, projektów finansowania oraz doradztwa z zakresu corporate finance i prywatyzacji. Jego obowiązki obejmują przede wszystkim prowadzenie inwestycji w sektorze przemysłowym. W związku z doświadczeniem na międzynarodowych rynkach kapitałowych, aktywnie uczestniczy we wszelkich transakcjach dotyczących tychże rynków. Współzarządzał m.in. inwestycjami w EBCC, Fuchosa, Donako, Libet, Energobit, Trimo, Flokk, PLIC, STX Next i EMI Group. Odpowiadał także za IPO spółki Automotive Components Europe na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2007 roku. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, posiada szereg kwalifikacji zawodowych, w tym licencję maklerską i ukończone podyplomowe szkolenie dla kadry zarządzającej w INSEAD we Francji oraz Harvard Business School. Założył pierwszy w Polsce Klub Management Buy-Out, zrzeszający ponad 70 przedstawicieli kadry zarządzającej a także był członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.
dr Jacek Bartosiak

dr Jacek Bartosiak
Założyciel Strategy&Future
Założyciel Strategy&Future. Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu od 2004 roku.
Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji – wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i za granicą oraz w mediach; autor licznych bestsellerów dotyczących zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.
Sebastian Buczek

Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.
Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1997-2018 był pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, od 2009 r. na stanowisku Profesora nadzwyczajnego. Posiada licencję maklera papierów wartościowych i licencję doradcy inwestycyjnego. W 1996 r. pracował w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie na stanowisku Doradcy Inwestycyjnego w Wydziale Doradztwa i Analiz. W latach 1996-2007 pracował dla Grupy ING w Polsce. Od 1996 do 2007 r. pracował w ING Investment Management (Polska) S.A., gdzie od czerwca 2002 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu, a od kwietnia 2006 r. Prezesa Zarządu. Od 1999 do 2007 r. pracował w ING Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, gdzie od października 1999 r. pełnił funkcję Członka Zarządu, od czerwca 2002 r. Wiceprezesa Zarządu, a od kwietnia 2006 r. Prezesa Zarządu. Od sierpnia 2007 r. jest założycielem, wiodącym akcjonariuszem, Prezesem Zarządu i Dyrektorem Departamentu Inwestycyjnego Quercus TFI S.A. W 2020 r. zarządzany przez niego subfundusz QUERCUS Agresywny osiągnął najwyższą stopę zwrotu w gronie 50 funduszy akcji polskich uniwersalnych w rankingu Analizy.pl. W 2021 r. zarządzany przez niego subfundusz QUERCUS Agresywny osiągnął najwyższą stopę zwrotu w gronie 46 funduszy akcji polskich uniwersalnych w rankingu Analizy.pl, za co otrzymał nagrodę Alfa2021. QUERCUS Agresywny okazał się także najlepszym funduszem akcji polskich (bez względu na kategorie), za co otrzymał nagrodę Złoty Portfel od Gazety Giełdy Parkiet.
Od początku funkcjonowania (28 marca 2008 r.) do 15 listopada br. QUERCUS Agresywny osiągnął zysk 209% (przy 54% wzroście WIG). Od 2011 r. jest Członkiem Rady Nadzorczej Navigator Capital S.A., a od listopada 2021 r. Przewodniczącym Rady Nadzorczej DI Xelion sp. z o.o. Jest Honorowym Obywatelem w rodzinnej miejscowości Jedlina-Zdrój.
Marek Budzisz

Marek Budzisz
Historyk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce Rosji i postsowieckiego Wschodu.
Historyk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce Rosji i postsowieckiego Wschodu. Ostatnio opublikował „Koniec rosyjskiej Ameryki. Rozważania o przyczynach sprzedaży Alaski”.Autor licznych artykułów prasowych. Zasiadał w wielu radach nadzorczych w „Życiu” był szefem zespołu gospodarczego, a w „Radiu Plus” był dyrektorem programowym. Pełnił funkcję dyrektora finansowego w prywatnym funduszu inwestycyjnym oraz zajmował się doradztwem gospodarczym, będąc prezesem kilku firm doradzających na rynku finansowym i gospodarczym. Był także doradcą Zarządu Top Farm. Autor wielu książek o tematyce gospodarczej i geopolitycznej.
Katarzyna Dębek

Katarzyna Dębek
Zastępca redaktora naczelnego magazynu Forbes
Zastępca redaktora naczelnego magazynu Forbes. Z Forbesem związana od 2008 r. Wcześniej dziennikarka i z-ca redaktora naczelnego anglojęzycznego pisma o tematyce biznesowej Warsaw Business Journal oraz współpracownica poświęconego tematyce kulturalnej miesięcznika Warsaw Insider. Absolwentka wydziału lingwistyki stosowanej oraz studiów podyplomowych na wydziale dziennikarstwa i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka the Fund for American Studies.
Michał Dżoga

Michał Dżoga
Intel Country Manager, Poland
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Były członek Zespołu Doradców Prezydenta RP (1999-2004) oraz Doradca Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej (2004-2008). Założyciel i były prezes Fundacji Orange, jednej z najbardziej rozpoznawalnych korporacyjnych organizacji pozarządowych w Polsce. Współzałożyciel i przewodniczący Rady Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, organizacji działającej na rzecz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi ekosystemu innowacji. Pomysłodawca i szef rady konsorcjum "IT for She" działającego na rzecz zwiększenia aktywności zawodowej kobiet w obszarze ICT. Przez ostatnie 14 lat w firmie Intel jako dyrektor zespołu odpowiedzialnego za strategiczne partnerstwa z rządami i organizacjami międzynarodowymi w regionie EMEA. Obecnie w roli Intel Country Managera w Polsce, realizującego strategię firmy w jednym z najbardziej znaczących dla Intela krajów w Europie.
Krzysztof Górka

Krzysztof Górka
Prezes Zarządu DFR inwestycyjny – pierwszego w Polsce samorządowego funduszu venture capital.
Prezes Zarządu DFR inwestycyjny – pierwszego w Polsce samorządowego funduszu venture capital. Odpowiada za inwestycje m.in. w takie spółki jak Livekid, YourKAYA, KFB Acoustics, Scanway, DokDok, Pergamin. Wcześniej inwestor prywatny, współzałożyciel kilku firm i członek zarządu spółki giełdowej. Łączy kompetencje finansowe z aktywnym stylem inwestowania i budowania biznesu. Wspiera ducha przedsiębiorczości wśród młodych Polaków.
Marek Gut

Marek Gut
Prezes Zarządu i Współzałożyciel Your KAYA
Prezes Zarządu i Współzałożyciel Your KAYA – polskiej marki DTC oferującej przyjazne ciału i środowisku produkty do higieny intymnej, a także te z półki personal care, dostępne w subskrypcyjnym modelu zakupu.
Absolwent SGH, ESADE Business School oraz CEMS (ESADE i WU – Vienna University of Economics and Business). Związany z ekosystemem startupowym w Barcelonie, Berlinie i Warszawie od 2014 roku. Laureat listy magazynu Forbes „30 przed 30”.
Prof. dr hab. Andrzej Kaleta

Prof. dr hab. Andrzej Kaleta
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Absolwent ówczesnej Akademii Ekonomicznej z 1979 roku. Doktorat uzyskał w 1988 r., habilitację w 2000 r., a tytuł naukowy profesora nauk ekonomicznych – w 2014 roku (monografia pt. „Realizacja strategii PWE”).
Zainteresowania naukowo-badawcze prof. Kalety koncentrowały się w trzech nurtach: ekonomika przemysłu drobnego, polityka przemysłowa, strategia konkurencji i zarządzanie strategiczne.
Dorobek naukowy obejmuje blisko 180 publikacji.
Jest organizatorem cyklicznych konferencji pt. „Zarządzanie strategiczne w teorii i praktyce”.
Profesor był doradcą w procesach zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwach i gminach Dolnego Śląska, współuczestniczył w pracach Biura Rozwoju Wrocławia, był ekspertem ds. priorytetowych technologii dla zrównoważonego rozwoju województwa podkarpackiego.
Jędrzej Kowalewski

Jędrzej Kowalewski
Prezes Zarządu i Założyciel Scanway S.A.
Prezes Zarządu i Założyciel Scanway S.A., spółki technologicznej z branż space & industry.
Ekspert ds. efektywnego transferu technologicznego z branży kosmicznej do przemysłu.
W branży energetyki specjalista ds. optymalizacji wytwarzania energii odnawialnej z użyciem innowacyjnych rozwiązań.
W swoich projektach współpracował m.in. z PGE oraz PGNiG.
Piotr Krupa

Piotr Krupa
Założyciel i Prezes Zarządu KRUK S.A.
Założyciel i Prezes Zarządu KRUK S.A.
KRUK S.A. to największy na polskim rynku podmiot zarządzania należnościami. Zajmuje się kompleksową obsługą wierzytelności konsumenckich oraz gospodarczych. Grupa KRUK działa też w Rumunii, gdzie równie szybko stała się liderem na rynku, a także w Czechach i na Słowacji, gdzie działalność rozpoczęła w 2011 roku. W skład Grupy wchodzi m.in. Kancelaria Prawna RAVEN, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A., TFI KRUK, NOVUM Finance oraz fundusz sekurytyzacyjny. Obecnie Grupa zatrudnia ponad 1500 osób. W maju 2011 KRUK zadebiutował na warszawskiej GPW, zdobywając nagrodę „Byki i Niedźwiedzie” dla najbardziej udanego debiutu giełdowego roku.
Arkadiusz Krupicz

Arkadiusz Krupicz
Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Pyszne.pl
Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Pyszne.pl, największego w Polsce serwisu do zamawiania jedzenia z restauracji w Internecie. Jako jeden z pierwszych przedsiębiorców w Polsce dostrzegł potencjał leżący we wdrożeniu nowych technologii w branży gastronomicznej oraz z sukcesem podjął się zmiany postrzegania sprzedaży internetowej przez restauracje i klientów. Pasjonat start-up'ów i nowych technologii. Chętnie angażuje się w inicjatywy wspierające przedsiębiorczość i znakomicie czuje się w roli mentora.
Piotr Krzyżewski

Piotr Krzyżewski
Dyrektor Finansowy Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
Manager z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zarówno w branży produkcyjnej, jak i inwestycyjnej. Doświadczenie w obszarze zarządzania spółką, grupą kapitałową, finansami w rozbudowanych grupach kapitałowych na poziomie spółki i grupy, w ocenie opłacalności inwestycji, restrukturyzacji, optymalizacji procesów, zarządzaniu ryzykiem finansowym, zarządzaniu płynnością oraz budowaniu i realizacji strategii finansowania. Zarządzający w Family Office, odpowiedzialny za finanse całego holdingu oraz Właściciela oraz poszczególnych Spółek z Grupy. Stworzył model biznesowy, utworzył i zarządzał funduszem drugiej rundy w Polsce. Posiada doświadczenie w negocjacjach, due diligence, przeprowadzeniu i nadzorowaniu transakcji o wartościach 3-500mln PLN. Członek Rad Nadzorczych, Komitetów Inwestycyjnych – odpowiedzialność za procesy połączeń, restrukturyzacji, procesy optymalizacyjne oraz określanie kierunków rozwoju. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej kierunków: finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki ekonomiczne. Ukończył studia doktoranckie na kierunku ekonomia. Posiada licencję maklerską oraz ukończone liczne kursy i szkolenia.
Krzysztof Maj

Krzysztof Maj
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Przewodniczący Rady Nadzorczej Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Przewodniczący Rady Nadzorczej Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju. Doświadczony menedżer i samorządowiec. W zarządzie województwa jest odpowiedzialny za turystykę, kulturę i rozwój dolnośląskich aglomeracji. Swoją działalność samorządową rozpoczął prawie 15 lat temu na Dolnym Śląsku w samorządzie miejskim. W 2010 roku objął stanowisko wicestarosty powiatu lubińskiego, gdzie był odpowiedzialny za sprawy społeczne. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych Executive MBA na Wydziale Informatyki i Zarządzania tej uczelni oraz Central Connecticut State University (USA). Ukończył liczne kursy i szkolenia, m.in. z zakresu działalności organizacji pozarządowych oraz zarządzania zasobami ludzkimi. W 2014 roku ukończył także studia podyplomowe Akademia Liderów Kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu psychologii zarządzania w kulturze. Od 2018, przez ponad trzy lata, był Dyrektorem Generalnym Strefy Kultury Wrocław. Wcześniej koordynował i odpowiadał za największy kulturalny projekt w Polsce - obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Strefa Kultury Wrocław, dzięki jego działalności prężnie się rozwijała i jest postrzegana jako instytucja prezentująca bogactwo kulturowe stolicy Dolnego Śląska.
Bartosz Majewski

Bartosz Majewski
Co-founder Casbeg Consulting
Współwłaściciel w firmie doradczej Casbeg, przedsiębiorca z 16 letnim doświadczeniem w branży internetowej, usługach i consultingu. Twórca podcastu Interesy. Inwestor w spółki technologiczne na wczesnym etapie rozwoju.
Piotr Matczuk

Piotr Matczuk
Szef International Finance Corporation w Polsce
Przedstawiciel Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC), agendy Banku Światowego wspierającej rozwój sektora prywatnego. Odpowiada za realizację strategii IFC w Polsce, rozwój biznesu i relacje z partnerami publicznymi i prywatnymi.
Piotr ma ponad 17 lat doświadczenia w finansach. Przed dołączeniem do IFC nadzorował realizację projektów strategicznych w PKP Intercity i był doradcą w radzie nadzorczej EBOiR. Absolwent studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej oraz programu sustainable corporations na Uniwersytecie Oxfordzkim.
Roman Młodkowski

Roman Młodkowski
Dziennikarz ekonomiczny, ekspert ds. rynku mediów
Dziennikarz ekonomiczny, manager i konsultant biznesowy w zakresie zarządzania mediami, komunikacji wewnętrznej w korporacjach i komunikacji strategicznej. Dyrektor Zarządzający segmentu Biznes I Finanse w Grupie Onet – RAS Polska. Twórca, Redaktor Naczelny i Dyrektor TVN CNBC (2007 - 2013), wcześniej twórca i Szef Redakcji Biznesowej TVN24 (2001 - 2007). Laureat wielu nagród, między innymi Kisiela, Fikusa i Grand Press (2006). Absolwent Advanced Management Program IESE Business School i Nauk Politycznych UW. Autor licznych, wielokrotnie nagradzanych formatów telewizyjnych, w tym popularnego przez wiele lat magazynu Firma.
Monika Morali-Majkut

Monika Morali-Majkut
Przewodnicząca Rady Nadzorczej ATLAS WARD POLSKA sp. z.o.o.
Przewodnicząca Rady Nadzorczej ATLAS WARD POLSKA sp. z.o.o.. Posiada 25 lat doświadczenia inwestycyjnego w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2005-2015 pracowała w globalnym funduszu private equity Advent International w Londynie i Warszawie, gdzie od 2008 roku była Partnerem i Dyrektorem Zarządzającym kierującym działalnością w Polsce, a także członkiem Komitetu Inwestycyjnego Advent na Europę Środkowo-Wschodnią. W latach 2001-2005 jako dyrektor w monachijskim biurze Apax Partners odpowiadała za inwestycje w europejskim sektorze medialnym. Karierę zawodową rozpoczęła w 1997 roku w Berenberg Bank w Hamburgu. Przez wiele lat członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych i członkini licznych Rad Nadzorczych spółek prywatnych i publicznych, m.in. MCI Capital SA, Platige Image SA, WSiP sp. z o.o., American Heart of Poland SA. Od lat zaangażowana w sektor innowacji i Venture Capital w Polsce, jest niezależną Przewodniczącą Komitetu Inwestycyjnego w PFR Ventures, największej platformie w regionie CEE inwestującej w fundusze Venture Capital.
Leszek Orzechowski

Leszek Orzechowski
Założyciel, CEO w Space is More
Założyciel, CEO w Space is More. Kosmiczny architekt, zdobywca wielu międzynarodowych nagród za koncepcje kolonizacji Księżyca oraz naukowiec - twórca laboratorium LunAres będącego w światowej czołówce placówek używanych do symulowania załogowych misji księżycowych. Ekspert ESA ds. badań analogowych z udziałem ludzi. W jego laboratorium przetestowano sześć z osiemnastu eksperymentów wybranych w listopadzie 2023 przez Ministerstwo Rozwoju oraz ESA w ramach Polskich działań na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas misji kosmicznej Polskiego astronauty.
Paweł Pacek

Paweł Pacek
Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w ARP S.A, Kierownik ds. partnerstwa i ekosystemu ESA BIC Poland
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego SGH, oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego a także studiów EMBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Przez wiele lat zajmował się zarządzaniem funduszami UE m.in. związanych z cyfryzacją administracji oraz budową infrastruktury Internetu szerokopasmowego na obszarach wiejskich. Obecnie Dyrektor Biura Rozwoju Technologii w ARP S.A. gdzie zajmuje się m.in. wsparciem rozwoju innowacyjnych branż przemysłu takich jak technologie kosmiczne oraz robotyka i automatyka przemysłowa a także wdrażaniem usług proinnowacyjnych w dużych przedsiębiorstwach. Autor strategii biznesowej ARP SA w obszarze technologii kosmicznych oraz inicjator działań w niej ujętych: programu stażowego, instrumentów pożyczkowych i inwestycyjnych, ARP Space Academy, programu transferu technologii. W ramach konsorcjum ESA BIC Poland, odpowiedzialny z ramienia ARP SA za koordynację powołania inkubatora biznesowego w Polsce. Członek TASK FORCE-PL - zespołu zadaniowego ds. wyboru projektów finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną przy Ministerstwie Rozwoju oraz członek Rady Nadzorczej Creotech Instruments SA. Członek Zarządu Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.
Jakub Pawelski

Jakub Pawelski
Prezes Zarządu i Założyciel Livekid
Prezes Zarządu i Założyciel Livekid. Twórca aplikacji LiveKid, która pomaga w zarządzaniu żłobkami i przedszkolami. Stworzył aplikację, by ułatwić życie swojej mamie, prowadzącej prywatny żłobek. Zrobił to tak dobrze, że dziś z LiveKid korzysta już prawie 700 placówek w kilku krajach. Znalazł się na liście Forbes 25 under 25 i Forbes 30u30, a także w rankingu Deloitte Technology Fast50 oraz E&Y Przedsiębiorca Roku.
Michał Płotnicki

Michał Płotnicki
Partner w EY, Leader Zespołu Fuzji i Przejęć oraz Sektora E-commerce.
Partner w EY, Leader Zespołu Fuzji i Przejęć oraz Sektora E-commerce. Odpowiedzialny za projekty fuzji i przejęć (M&A). Posiada bogate doświadczenie w projektach M&A po stronie sprzedającego, jak i kupującego. Wśród klientów Michała są zarówno fundusze private equity, korporacje, jak i przedsiębiorcy. Michał pracował dla klientów z wielu sektorów gospodarki, w tym m.in. dla branży technologicznej, transportu i logistyki, usług konsumenckich oraz produkcji przemysłowej.
Kaja Rybicka-Gut

Kaja Rybicka-Gut
Co-founder & Chief Brand Officer w Your KAYA
Co-founder & Chief Brand Officer w Your KAYA - polskiej marce DTC oferującej przyjazne ciału i środowisku produkty do higieny intymnej, a także te z półki personal care.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (licencjat z Zarządzania, specjalizacja: zarządzanie strategiczne) i Istituto Europeo di Design w Barcelonie (Master in Fashion Management, specjalizacja: strategia komunikacji). Wcześniej przez 7 lat związana z polską branżą mody. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w redakcji magazynu ELLE.pl oraz w polskich startupach – SHOWROOM i RISK made in warsaw.
Bartłomiej Smolarek

Bartłomiej Smolarek
Partner EY i Lider Sektora PE w Regionie CEE
Partner EY i Lider Sektora PE w Regionie CEE. W bardzo dużym stopniu zaangażowany w realizację programu Przedsiębiorca Roku EY w Polsce, który jest najbardziej prestiżową nagrodą biznesową, przyznawaną w ponad 60 krajach na całym świecie. Posiada tytuł magistra w dziedzinie finansów i bankowości uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (dodatkowo ukończył również kierunek metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne), a także w dziedzinie prawa, uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim.
Tomasz Stamirowski

Tomasz Stamirowski
Partner Zarządzający Avallon MBO
Z branżą inwestycyjną związany od roku 1994. Był m.in. Wiceprezesem Zarządu Pekao Fundusz Kapitałowy. Wcześniej zdobył doświadczenie w restrukturyzacji pracując w Departamencie Restrukturyzacji banku PBG S.A. Był w zarządach firm produkcyjnych. Uczestniczył w radach nadzorczych wielu spółek, w tym giełdowych (KFM, BIPROMET, STOMIL SANOK, ZETKAMA, Bank BPH). Od roku 2001 związany z Avallon, prowadził szereg projektów wykupów menedżerskich. Ukończył Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Łódzkim i Zarządzanie na Uniwersytecie w Grenoble, we Francji. Od czerwca 2021 r. jest głównym udziałowcem RTS Widzew Łódź S.A. Prywatnie kolekcjonuje zabytkowe akcje łódzkich przedsiębiorstw, posiadając największy zbiór w Polsce.
Tomasz Szypuła

Tomasz Szypuła
Prezes Zarządu Ptak Warsaw Expo, Prezes Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Tomasz Szypuła specjalizuje się w zarządzaniu, analizie i leasingu powierzchni komercyjnych, a także organizacji wydarzeń targowych i konferencji na płaszczyźnie międzynarodowej. W 2010 r. związał się z Holdingiem PTAK S.A. i obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Ptak Warsaw Expo, największego centrum targowo-konferencyjnego w Europie Środkowej oraz pełni funkcję członka rady nadzorczej holdingu Ptak S.A. Jako Prezes Zarządów Ogólnopolskiej Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorców, Członek Prezydium Krajowej Izby Godspodarczej oraz Prezes Stowarzyszenia Polskich Producentów Odzieży jest aktywnie zaangażowany w ochronę praw polskich przedsiębiorców. Ponadto wspiera swoim doświadczeniem różne organizacje, do których należy (m.in. Radę Gospodarczą Województwa Łódzkiego, Polsko-Turecką Radę Biznesu oraz Radę Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw).
Albert Świdziński

Albert Świdziński
Ekspert w Strategy & Future, wcześniej Koordynator Programu Gier Wojennych w Fundacji Pułaskiego
Absolwent Collegium Civitas i Uniwersytetu Warszawskiego, wcześniej studiował psychologię na Uniwersytecie w Aberdeen. Był koordynatorem Programu Gier Wojennych i Symulacji oraz Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Obronności Fundacji Kazimierza Pułaskiego. W Strategy&Future, wiele czasu poświęca analizie aktualnej sytuacji bezpieczeństwa na świecie i rozwija koncepcje związane ze szczeblami drabiny eskalacyjnej w tym eskalacją nuklearną oraz możliwymi odpowiedziami na zagrożenie użycia broni jądrowej.
Dariusz Tenderenda

Dariusz Tenderenda
Partner w Navigator Capital Group | Członek Zarządu w Domu Maklerskim Navigator S.A.
Partner w Navigator Capital Group | Członek Zarządu w Domu Maklerskim Navigator S.A. Posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie pozyskiwania kapitału i doradztwa finansowego. Doradzał m.in. przy projektach pierwotnych i wtórnych ofert publicznych akcji IPO/SPO, prywatnych emisjach akcji, fuzjach spółek giełdowych, transakcjach M&A na rynku publicznym i niepublicznym i emisjach obligacji. Zrealizował ponad 60 transakcji o łącznej wartości przekraczającej 3,5 mld PLN. Zarządzał projektami zarówno dla innowacyjnych spółek z sektorów nowej ekonomii, life science, space-tech, deep-tech, game-dev, jak i z sektorów tradycyjnych, IT, media, deweloperski, budownictwo, elektromaszynowy, chemiczny, oil & gas, spożywczy. Członek rad nadzorczych spółek notowanych na GPW. Wcześniej pracował w mCorporate Finance (Grupa mBank) oraz w Millennium Domu Maklerskim (Grupa Banku Millennium). Ukończył MBA University of Minnesota, Szkołę Główną Handlową i studia podyplomowe z bankowości w Szkole Głównej Handlowej.
Mariusz Wawer

Mariusz Wawer
Head of Governmental Relations & ESG dla wszystkich spółek 3M w Polsce
Mariusz Wawer pełni funkcję Head of Governmental Relations & ESG dla wszystkich spółek 3M w Polsce oraz oddziałów firmy w Europie Centralnej. Odpowiada za strategiczne planowanie oraz koordynację działań regulacyjnych i public affairs jak też komunikację z kluczowymi interesariuszami firmy i organizacjami branżowymi. Aktywnie działa w ramach Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, przewodnicząc Komitetowi ds. Zrównoważonego Rozwoju. Wcześniej doświadczenie zdobywał w międzynarodowych firmach doradczych m.in. w Deloitte. Był też dziennikarzem mediów ogólnopolskich i magazynów ekonomicznych. Wykładowca akademicki w obszarach Public Affairs i ESG na studiach MBA. Ukończył studia prawnicze.
Ryszard Wojtkowski

Ryszard Wojtkowski
Prezes Zarzadu Resource Partners Sp. z o.o.
Prezes Zarzadu Resource Partners Sp. z o.o. Działacz gospodarczy z doświadczeniem korporacyjnym i w służbie publicznej. Dyrektor gabinetu czterech premierów w czasach przełomu 1989 roku. Następnie po kilkuletnim stażu w globalnych korporacjach odnalazł się w ich zarządach z siedzibą w USA i Szwajcarii, m.in. prezes Novartis Consumer Health International. Od roku 2000 w branży private equity, kolejno partner zarządzający w Enterprise Investors oraz w The Carlyle Group. Od roku 2009 kieruje funduszem Resource Partners. Członek Rady Fundacji Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszka Balcerowicza i główny ekspert ekonomiczny w think tanku ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Wojciech Wróbel

Wojciech Wróbel
Właściciel Grupy Wróbel
Właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce i dealera marek Mercedes-Benz oraz Mazda. Menadżer z dyplomem MBA uzyskanym z wyróżnieniem na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University. Z wykształcenia psycholog, studia wyższe ukończył na Uniwersytecie SWPS. Wrocławianin z urodzenia, z wyboru i z przekonania. Od 2019 roku Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu. Z konsekwencją angażuje się w budowanie i umacnianie relacji Polska – Wschód. Założyciel Fundacji Kaukaskiej. Jest dożywotnim członkiem rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Należy do rady programowej Forum G2 – Gospodarka i Geopolityka, w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi zajęcia dotyczące międzynarodowej współpracy gospodarczej. Swoim doświadczeniem związanym z budowaniem i rozwijaniem firm rodzinnych dzieli się na konferencjach biznesowych i wykładach. Członek zarządu Family Business Network Poland (FBN Poland), stowarzyszenia zrzeszającego największe firmy rodzinne w Polsce. Jest inicjatorem, współautorem i promotorem Akademii Firm Rodzinnych prowadzonej przez Instytut Heweliusza wspólnie z FBN Poland. Współzałożyciel i wiceprezes stowarzyszenia absolwentów studiów MBA PWr – Business Club B4. Laureat nagrody “Osobowość roku 2022”, przyznawanej przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Angażuje się w działalność filantropijną i społeczną.
Paweł Zielewski

Paweł Zielewski
Redaktor naczelny miesięcznika Forbes
Redaktor naczelny miesięcznika Forbes.
Dziennikarz, redaktor, publicysta, redaktor prowadzący magazynu "Pierwszy Milion". Od 2007 roku na łamach "Forbesa", przez dwa lata redaktor naczelny forbes.pl. Wcześniej m.in. w "Pulsie Biznesu", "Gazecie Wyborczej", "Życiu Gospodarczym". O finansach piszący od prawie 20 lat. Pasjonat private bankingu, (czasem łagodny) krytyk TFI. Prywatnie mąż i ojciec, fan Aikido, pasjonat historii, Gwiezdnych Wojen.
Agenda
9:00 – 12:00
9:00 – 12:00
Rejestracja Gości
12:00 - 12.45
12:00 - 12.45
Inwestowanie w 2024 r. versus geopolityka światowa i regionalna.
Strukturalne zmiany i ich wpływ na Centralną Europę.
Wnioski i przewidywania.
12.45 - 13.30
12.45 - 13.30
Inwestycje w nowe technologie jako broń czy wspólne dobro (między)nardowe?
Wojna o chipy – czy inwestycja Intela na Dolnym Śląsku jest jej częścią?
Polska racja stanu w kosmosie.
Czy AI ma tożsamość narodową?
13:30 – 14:30
13:30 – 14:30
Przerwa lunchowa
14:30 – 15:20
14:30 – 15:20
Regionalny venture capital jako szansa na budowę europejskich championów technologicznych.
Biznesowa obecność Dolnego Śląska w Meksyku i na orbicie okołoziemskiej – jak do tego doszło?
DFR & DFR Inwestycyjny jako bezprecedensowa inicjatywa regionalna.
Case study DFR Inwestycyjny i spółek portfelowych (KFB Acoustics, Livekid, DokDok, Scanway, YourKaya).
15:30 – 16:20
15:30 – 16:20
Dolny Śląsk jako soczewka procesów inwestycyjnych w Centralnej Europie.
Greenfields. Prywatne przedsiębiorstwa. Venture capital i private equity. Inwestycje rządowe i samorządowe.
Dlaczego Dolny Śląsk?
16:30 – 17:20
16:30 – 17:20
Inwestowanie w Europie Środkowej w ostatnich 30 latach.
Co się zmieniło i jak będzie wyglądać następne 10 lat.
Inwestycyjne wyzwania regionu Środkowej Europy okiem inwestora. Jak im sprostać?
Wojna, pułapka średniego wzrostu. Demografia. Surowce. Innowacje.
17:30 – 19:30
17:30 – 19:30
Zwiedzanie Muzeum Motoryzacji w połączeniu z degustacją dolnośląskich win
20:00 – 24:00
20:00 – 24:00
Bankiet, koncert jazzowy w tle
24:00
24:00
Zakończenie części oficjalnej
9:00 – 9:50
9:00 – 9:50
Przedsiębiorcy po sprzedaży firmy vs firmy sukcesyjne.
Za i przeciw sprzedaży biznesu?
9:00 – 10:50
9:00 – 10:50
Startegy & Future – Warsztat nt. skutków ekonomicznych zmian geopolitycznych:
Droga Ukrainy do UE jako szansa czy zagrożenie dla polskiego biznesu i regionów?
Przyszłość Europy w obliczu zmieniającego się układu sił na świecie.
Wpływ na polską gospodarkę, łańcuchy dostaw, rolnictwo, rynki finansowe.
Marek Budzisz i Jacek Bartosiak. Q&A
10:00 - 10.45
10:00 - 10.45
Globalne rynki inwestycyjne w 2024 r.
Co się zmieniło, dokąd zmierzamy?
Gdzie pływa kolejny czarny łabędź?
11:00 – 11:50
11:00 – 11:50
Albert Świdziński – Wojna o chipy
Jakie skutki mogłaby wywołać blokada Tajwanu?
Czy konflikt na Bliskim Wschodzie zagrozi Startup Nation?
11:00 – 11:50
11:00 – 11:50
Młodzi gniewni. Najbardziej perspektywiczne firmy nowego pokolenia.
Doświadczenia, wyzwania, plany.
Największe przeszkody i zagrożenia dla współczesnych spółek technologicznych.
Lekcje ze spektakularnych upadków i codziennych ograniczeń
12:00 - 12:30
12:00 - 12:30
Zakończenie: prezentacja wniosków – synteza na przyszłość.




Korzyści dla uczestników
-
C-level networking
Szansa na rozmowę z kluczowymi przedstawicielami biznesu oraz decydentami w regionie
-
Inspirujące panele dyskusyjne
Przestrzeń do wymiany wiedzy pomiędzy uczestnikami oraz prelegentami i ekspertami
-
Głos w debacie o przyszłości regionu
Możliwość aktywnego udziału w konferencji oraz dzielenia się wiedzą i własnym doświadczeniem
-
Ekskluzywny charakter wydarzenia
Szereg wyjątkowych doznań kulinarnych z lokalnymi akcentami, w tym degustacja win prezentowanych przez sommelierów Zamku Topacz


Bądź z nami w kontakcie
Kontakt:
Miejsce wydarzenia:
Zamek Topacz k. Wrocławia
Ślęza ul. Templariuszy 1
55-040 Kobierzyce